old-O mně

Krása výroby dortů, dezertů, cukrovinek mě okouzlila již před 22 lety. Na základě toho jsem začala studovat obor cukrářka. Vytvářením dortů, dezertů jsem se začala věnovat i soutěžně, brzy jsem reprezentovala školu na různých cukrářských soutěžích pořádané AKC ČR. Po celé České republice, kde jsem se umísťovala na předních místech. Souběžně s tím jsem se začala věnovat modelingu na vyšší úrovni, kde jsem získala titul I. Vicemiss. Při tom jsem dokončovala Střední odborné vzdělání v oboru Podnikání v potravinářském oboru cukrářka. Umění cukrařiny mě zaujalo na tolik, že jsem se vzdala modelingu, věnovala se naplno umění a začala jsem dále studovat Vyšší pedagogickou školu obor umění the Art. Tam jsem pochopila modelování větších plastik a práci s jednotlivými odstíny barev, které nás obklopují. Díky velké praxi na této škole jsem získala na jistotě v práci s dětmi, předávání svých znalostí, ve zručnosti vymodelovat velké dorty a velkou dávku trpělivosti a preciznosti.

Jsem člověk, který nemá rád stereotyp, sériovou výrobu a přeslazené, laciné dorty. Jelikož jsme každý originál a každá naše událost, oslava si zaslouží svůj jedinečný dort, rozhodla jsem se založit svou novou cukrářskou firmu Dorty z ráje. Tato firma se postupně během 5 let rozrůstá jak v nabídce dortů a jiných cukrářských dobrůtek, tak také ve službách pro vás. Díky tomu spolupracuji nejen s českými cateringovými agenturami, pro které vytvářím dorty nadměrných velikostí , např. pro až 650 osob (viz. odkaz na fotogalerii dortů). Co mi dělá radost, že mé dorty jsou žádány po celé Evropě. Spolupracuji s Certified Wedding Planner, agenturou působící v Londýně. Někteří zákazníci i agentura sama jsou mými dlouholetými zákazníky. Tyto okamžiky mě posunují vpřed, a proto se stále věnuji dalším školením, workshopům, kde získávám nové poznatky, nové směry v cukrářském umění. Pravidelně se zúčastňuji místních řemeslných trhů. Své krásné cukrářské řemeslo ráda předávám i těm nejmenším z nás na workshopech na ZŠ.

Jsem zastáncem kvalitních surovin a precizní výroby, proto používám jen kvalitní suroviny, a také proto jsem členem Akademie kuchařů-cukrářů České republiky. Mé přání je povznést cukrářskou výrobu v umění. Sladit jednotlivé chutě, vzhled a přání zákazníka v dokonalost samu.

Brzy na viděnou Eva Dlouhá DiS.